battaniye yıkama

El Dokuma Halı Yıkama

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halı yıkama Halı cinslerinde üretimi en zor olan ve tercih edilenler arasında başı çeker. El dokuma halı yüzyıllardır değişmeyen ev dekoru ürünlerimizdir otağları süsleyen halılarımız  şimdi evlerimizdedirler el dokuma halılar örgü ve yapımı yöreye göre değişim göstermektedir  basitçe anlatmak gerekirse bir kişi tarafından aylarca düğüm atılarak yapılır.

Halıyı ören kişi bir sebepten ötürü işe gelemez ise  hastalık , hamilelik doğum gibi , bir başkası halıya devam edemez  el halısı yapan kişinin elinin ayarına göre devam eder attığı düğümü ne kadar sıktığı gibi başka biri tamamlamaya çalışırsa halıda sırıtma kayma olur bu kadar zor şartlarda üretilen halıların yıkanması da bu tarz ilgi bilgi ve tecrübe gerektirir.

El dokuma halı yıkama herkesin bizde yapabiliriz deyip yapamadığı bir işlemdir yıkama bölümünde halı el halısı yıkama bölümüne ayrılır.

El dokuma halı yıkama işleminden önce uzman kişiler tarafından kontrol edilir yapısı itibari ile boya salma yapmaması için boya koruyucu ile renkleri sabitlenir ancak boya koruyucu her halı yıkamanın kullandığı bir ürün değildir El dokuma halı yıkama işlemine başlanır halıya kesinlikle ağartıcı leke çıkarıcı gibi işlemler uygulanmaz  hallı yıkanması gereken  Bursa Kimyanın pro 500 Nano Halı şampuanı ile yıkama işlemi yapılır halı çok kirli ise bir süre köpüklü bekletilir ve yıkamaya alınır. El dokuma halı yıkama işleminde önemli unsurlardar biri de halı bol temiz su ile durulanmalıdır hassas fırçalar ile yıkanıp durulanan halı sıkma işleminden sonra güneş almayan ortamda kurumaya bırakılır. Kuruyan halıya alkol bazlı parfüm ve türevleri sıkılmaz çünkü renklerinde deformeye sebep olabilir El dokuma halı yıkama işlemi biten halı Hurça koyularak müşteriye teslim edilir

El dokuma Halı Yıkama yeri Pakyün ekolojik halı ve perde yıkama

El dokuma halı

 

Open chat
Powered by